Zapraszamy na warsztaty Przystanek Muzyka 2023

Zapraszamy na VII – LETNIĄ EDYCJĘ Ogólnopolskich Warsztatów Muzyki Rozrywkowej – PRZYSTANEK MUZYKA 2023! Warsztaty Muzyczne w Grotnikach na stałe zagościły w kalendarzu letnich imprez muzycznych i jak zawsze – widzimy się w ostatnim tygodniu sierpnia! Organizatorem niemalże tygodniowego wyjazdu jest Drum School (https://www.drumschool.pl) oraz School Of Music (https://www.schoolofmusic.pl).

Warsztaty kierujemy do osób, nastawionych na intensywną pracę zarówno w wybranej przez siebie klasie, jak i grę zespołową. Stawiamy nacisk na pracę twórczą, kreatywne aranże oraz muzykowanie bez ograniczeń 🙂

Nasz muzyczny wyjazd obejmuje klasy:
– ŚPIEW I EMISJA GŁOSU
– PERKUSJA
– GITARA
– GITARA BASOWA
– INSTRUMENTY KLAWISZOWE
– INSTRUMENTY DĘTE
– STUDIO I PRODUKCJA MUZYCZNA – Nowość!

Strona Przystanek Muzyka (zdjęcia i filmy z poprzednich edycji oraz formularz zapisu):

https://przystanek-muzyka.pl/

Na YouTubie prowadzimy vlog, na którym możesz zobaczyć jak wygląda każdy dzień na warsztatach. Poniżej wideo z finału 6 edycji – zimowej:

Wszystkie filmy z Przystanku Muzyka:

https://www.youtube.com/@przystanekmuzyka

Letnie warsztaty muzyki rozrywkowej Przystanek Muzyka, odbywają się w pięknej miejscowości Grotniki, nieopodal Łodzi. Ostatni tydzień sierpnia – końcówka wakacji, stoi pod znakiem muzycznych warsztatów. Począwszy od roku 2019, kiedy odbyła się pierwsza edycja, mamy dla naszych uczestników przygotowane pięćdziesiąt miejsc w pierwszej fazie sprzedaży biletów. Jest to liczba, którą możemy spokojnie dysponować, nawet podczas pandemii. W zależności od sytuacji, jesteśmy w stanie rozszerzyć pulę miejsc do 120 osób. Uczestnicy warsztatów mają zatem zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie, oparte o szwedzki stół. Dla wegetarian mamy specjalną ofertę żywieniową. Domki w których przebywają uczestnicy są trzy, cztero lub pięcioosobowe. Osoby w domkach są dobierane ze względu na płeć oraz wiek. Czyli uczestnicy klasy perkusji przebywają z klasą np instrumentów klawiszowych. Sprzyja to lepszemu poznaniu i zawiązywaniu składów na warsztatach.

W programie m.in:
– praca w klasach
– praca zespołowa
– konsultacje
– codziennie Jam Session
– koncert Kadry
– koncert finałowy Uczestników

Zapewniamy:
– pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie)
– noclegi
– materiały
– certyfikaty
– dobrą energię 🙂

Termin:
20 – 27 sierpnia 2023

Miejsce:
Ośrodek Wczasowy – Szkolne Schronisko Młodzieżowe, Grotniki, ul. Sosnowa 11
Malownicza miejscowość, oddalona 20 km od Łodzi. Gwarancja wypoczynku, z dala od miejskiego zgiełku. Hektary lasów tworzą niesamowity mikroklimat, a w ostatnim tygodniu sierpnia wzbogacimy to urokliwe miejsce o ogrom dźwięków, muzycznych wrażeń i energię, płynącą z naszych serc 🙂

Na terenie Ośrodka:
– basen, miejsce na ognisko

Okolica:
– piękne lasy w dolinie rzeki Lindy – rezerwat przyrody Grądy nad Lindą
– idealne miejsce na spacery i grzybobrania
– mikroklimat

Dojazd:
Tuż obok naszej lokalizacji znajduje się stacja kolejowa Grotniki, do której przyjeżdża pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA) relacji Łódź Kaliska – Kutno. (26 min z Łodzi)

Cena:
1950zł / os.

UWAGA: Uczniowie School Of Music oraz Drum School otrzymują rabat w wysokości 100zł!

Kontakt:
+48 782 688 829
przystanekmuzykawarsztaty@gmail.com

PODSUMOWANIE ROKU 2022 ROZPOCZĘTE!

Zaczynamy podsumowanie roku! Grudzień w Drum School to jak zwykle podsumowanie naszych działań. Jedynym z nich są nagrania uczniów! Zaczynamy!
Na pierwszy ogień idzie Franek Kaźmierski z coverem Radiohead – Paranoid Android. Niedługo pojawią się kolejne wideo z udziałem naszych uczniów!

Teledysk POZA TYM – NIEREALNA (Music Start)

Jakiś czas temu informowaliśmy o starcie nowego projektu muzycznego Music Start. Jego celem jest tworzenie zespołów oraz wyłącznie autorskiego materiału. W tym tygodniu opublikowaliśmy pierwszy owoc naszej pracy! Zespół POZA TYM wydał pierwszy singiel NIEREALNA. W dniu premiery nasz pierwszy teledysk osiągnął ponad tysiąc wyświetleń. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni! Trzymamy kciuki za zespół i zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania teledysku:

Prezent dla perkusisty 2022

Powoli zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jest to czas, w którym zastanawiamy się nad oryginalnym prezentem dla bliskiej osoby. Jeśli w gronie osób, które zamierzasz obdarować jest perkusista lub perkusistka, na pewno zastanawiasz się co byłoby miłym gestem.

Oczywiście nie musi to być od razu zestaw perkusyjny. Radzimy by skupić się na drobiazgach, czyli gadżetach perkusyjnych. Niezbędnym i jednocześnie najczęściej zużywającym się elementem wyposażenia każdego perkusisty są pałeczki perkusyjne. Jest to niezbędny element gry na zestawie. W naszym sklepie mamy dostępne trzy modele: 7a, 5a oraz 2b. Czemu akurat te? Są to najbardziej popularne modele pałek używane na całym świecie. Świetnie nadają się na prezent! Wybierając model 5a, decydujesz się na rozmiar średni, czyli eMkę. Pałki perkusyjne 7a to nieco chudsze pałeczki, przez co są lżejsze od 5a i świetnie nadają się dla ludzi młodych oraz dzieci (choć nie tylko). Rozmiar 2b to rockowe pałki, nieco cięższe i dłuższe. Także jeśli planujesz poszukać oryginalnego prezentu dla perkusisty na Święta, możesz podarować mu nasze oryginalne hikorowe pałki.

A może chcesz zachęcić bliską Ci osobę do spróbowania swoich sił za zestawem perkusyjnym? Mamy świetną ofertę! Vouchery na lekcje gry na perkusji lub inaczej bony prezentowe. Te personalizowane kupony możesz zamówić w naszym sklepie a co najważniejsze, możesz podać imię i nazwisko osoby, która będzie obdarowaną. Wtedy nasz voucher będzie imienny, czyli dla konkretnej osoby.

Nowością u nas są imienne vouchery na lekcje gry na perkusji wraz z pałeczkami perkusyjnymi. Właściciel bonu prezentowego dostanie np. cztery lekcje gry na perkusji plus pałeczki! Ważne! Voucher wysyłamy droga elektroniczną. Bon prezentowy zostanie przygotowany w wysokiej rozdzielczości, gotowy do druku. Natomiast pałki zostaną wręczone na zajęciach. To gwarantuje idealne dobranie pałek dla perkusisty.Vouchery i pałki to oryginalny i nietuzinkowy prezent, który może skutkować rozpoczęciem pięknego hobby jakim jest gra na perkusji.