Warsztaty Perkusyjne z Piotrem Pniakiem – Łódź – 09.05.2015

piotr-pniak-warsztaty-perkusyjne-2015

Piotr Pniak – jedna z barwniejszych postaci polskiej sceny perkusyjnej. Doktor Akademii Muzycznej w Łodzi, wykładowca i innowator, poszukiwacz perkusyjnych brzmień. Zasłynął występami w Proletaryat gdzie prezentował niesamowicie precyzyjny i osadzony styl gry. Znany z mocnego uderzenia i gry “równiejszej niż metronom” pomimo, że za podstawę partii nagrywanych bębnów bierze barwę i przede wszystkim rolę instrumentu w utworze. Stanowczy przeciwnik wąsko torowego postrzegania i wykorzystywania instrumentów perkusyjnych. Autor trzech perkusyjnych szkół video na których przedstawia różne możliwości wykorzystania i umiejscowienia zestawu perkusyjnego. Założyciel zespołu Iguana.

Sprawdź:
Z Proletaryat – “Czarne Szeregi”, “IV”, Sidney Polak “Sidney Polak”, Patrycja Markowska “Będę silna”. Szkoły video ? “Najmodniejsze rytmy”, “Bas i bębny”, “Dr. Loop”.

Zobacz zajawkę:

Zapraszamy na warsztaty perkusyjne z Piotrem Pniakiem – czołowy perkusista polskiej sceny, odwiedzi Łódź 09.05.2015. Na warsztaty zapraszamy wszystkich: początkujących i zaawansowanych! Nie ma żadnych granic wiekowych! Spotkajmy się w tym dniu, by wspólnie pograć, pouczyć się, odebrać potężną dawkę motywacji i nowych ćwiczeń 🙂

piotr-pniak-drum-school

Program zajęć nie jest sztywny – poruszamy tematy, które Was interesują, pracujemy nad rzeczami które sprawiają Wam kłopoty. Podczas całego dnia, Piotr będzie pracować z uczestnikami grupowo i indywidualnie (dla chętnych, w zależności od czasu).

Zobacz Piotra Pniaka w akcji:

Tematy i zagadnienia które zostaną poruszone podczas warsztatów:

Dla zaawansowanych:

– jak sukcesywnie rozwijać technikę
– jak poprawić precyzję i szybkość
– jak ćwiczyć groovy (w różnych stylistykach)
– jak rozwijać swoją muzykalność
– nagrywanie w studio
– organizacja czasu na ćwiczenia (plan pracy)
– praca z maszynami perkusyjnymi
– granie z podkładami (filmy na YouTube)
– granie z dobrym „time`m”

Dla początkujących:

– specyfika nauki gry na perkusji
– zapis nutowy
– podstawowe rytmy
– ćwiczenia i wprawki
– pomoc przy wyborze sprzętu
– interpretacje utworów muzycznych
– nauka podstawowych gatunków muzycznych
– jak skutecznie nastroić instrument

Zobacz również jak wyglądają warsztaty w Drum School (tutaj: Tomasz Łosowski):

WAŻNE: Dzieci do lat 7 muszą być z pełnoletnim opiekunem podczas warsztatów (opiekun nie kupuje biletu). Jeden bilet uprawnia do wejścia jedną osobę.

BILETY MOŻNA NABYĆ W SHOP.DRUMSCHOOL.PL – SPRAWDŹ!