Najczęściej zadawane pytania czyli FAQ

1. Nie mam swojego instrumentu. Czy mogę podjąć naukę gry na perkusji w Drum School?

Oczywiście! Nie wymagamy swojego instrumentu. Warto do nas przyjść i sprawdzić czy gra na perkusji, będzie pasją na dłużej. W początkowym okresie zestaw nie będzie konieczny, jednak radzimy by zastanowić się nad zakupem bębnów. Jeśli nie masz warunków, by grać na akustycznym zestawie, zastanów się nad bębnami elektronicznymi, które są ciche.

2. Jak mogę ćwiczyć w domu?

Co ciekawe perkusja to jeden z nielicznych instrumentów, na którym z powodzeniem możesz ćwiczyć nie mając jej. Otóż sercem zestawu jest werbel i to na nim powinieneś skupić się na początku. Aby można było ćwiczyć bez ograniczeń, powinieneś nabyć pad ćwiczeniowy lub inaczej pad perkusyjny. Najbardziej popularne pady to drewniane krążki  z naklejoną gumą, która odbija podobnie jak werbel, ale jest cicha. Możesz bez skrępowania ćwiczyć mając w otoczeniu sąsiadów! Do ćwiczeń będziesz potrzebować dodatkowo: pałki i metronom.

Na zdjęciu pad perkusyjny umieszczony na statywie do werbla z pałeczkami. Rozmiar 12 cali.

pad perkusyjny pad ćwiczeniowy Meinl

Posłuchaj:

Nakręciliśmy lekcję wideo, w której dowiesz się, od czego zacząć, jeśli już chcesz ćwiczyć, nie mając zestawu! Sprawdź to wideo:


3. Czy są ograniczenia wiekowe w Drum School?

Nie 🙂 Możesz do nas przyjść w każdym wieku. Zajęcia perkusyjne w Drum School prowadzimy już od czwartego roku życia a górna granica nie istnieje! Oczywiście mamy gotowy sprzęt i dostosowaną salę by grać z dziećmi i dorosłymi. Dla dzieci mamy zestaw Tama Metro Jam, który można obniżyć tak, komfortowo czuje się niemalże każdy perkusista (od czwartego roku życia).

Na zdjęciu sala ćwiczeń dla dzieci wraz z zestawem:

perkusja dla dzieci

Zobacz ten zestaw w akcji! Za bębnami – Tymek 🙂

Nasz drugi zestaw dla dzieci:

Lekcje gry na perkusji dla dzieci

Dla młodzieży i dorosłych mamy “duże zestawy”, również w specjalnie przygotowanej sali.

zestaw perkusyjny

4. Ile razy w miesiącu odbywają się zajęcia? Ile trwają? Jaki jest koszt zajęć perkusyjnych?

Lekcje gry na perkusji w Drum School odbywają się raz w tygodniu. Każda lekcja trwa 60 minut czyli jest to godzina zegarowa. Dla chętnych, którzy chcieliby przychodzić częściej, mamy do zaproponowania zajęcia trwające 120 minut. Aktualny cennik zajęć znajduje się tutaj: https://www.drumschool.pl/cennik/

5. Czy jest możliwość ćwiczeń na zestawie perkusyjnym, poza zajęciami  w Drum School?

Tak. Jedna z naszych sal to ćwiczeniówka, która jest dostępna tylko dla uczniów siedem dni w tygodniu od 6:00 do 22:00. W sali jest ustawiony gotowy set do grania, a samo pomieszczenie jest przystosowane do wielogodzinnych ćwiczeń, to znaczy że jest dobrze wytłumione.

Na zdjęciu nasza sala ćwiczeniowa z zestawem:

sala ćwiczeniowa

6. Czy zajęcia w Drum School są indywidualne?

Tak. To jedyna forma zajęć perkusyjnych w Drum School. Wyjątkiem są zajęcia dla rodziców z dziećmi. Wtedy na zajęcia zapraszamy np. tatę i syna, ale każdy uczestnik siedzi przy osobnym zestawie. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.drumschool.pl/zajecia-perkusyjne-dla-rodzicow-z-dziecmi/

zajecia grupowe w drum school

Na zdjęciu zestaw perkusyjny z którego korzystają uczniowie podczas zajęć indywidualnych:

zestaw perkusyjny

lekcje i nauka gry na perkusji łódź

Drugą formą zajęć grupowych są ćwiczenia werblowe Drum Collective. Te zajęcia mają formę Drum Circle, czyli ćwiczymy wspólnie technikę werblową, która jest niezbędna do gry na perkusji. Co ciekawe, te zajęcia są bezpłatne i zapraszamy na nie wszystkie osoby, które mają ochotę do nas dołączyć.

Tutaj możesz zobaczyć, jak wyglądają takie zajęcia:

7. Gdzie mogę znaleźć opinie na temat prowadzonych zajęć w Drum School?

Polecamy przejrzeć opinie na temat naszej szkoły perkusyjnej tutaj: https://www.drumschool.pl/opinie-o-drum-school-lodz/

8. Czy prowadzicie lekcje online?

Tak. Ten sposób prowadzenia lekcji nie był dostępny w Drum School jeszcze w lutym tego roku. Jednak przez sytuację która nas spotkała, postanowiliśmy przenieść zajęcia do internetu. Te zajęcia są w 100% bezpieczne, każdy uczestnik jest w swoim domu. Do transmisji używamy programu Zoom, który jest doskonałym narzędziem do tego typu lekcji, jest darmowy i intuicyjny. Aby przystąpić do lekcji poczekaj na ID oraz hasło do nas, które wpisujesz po kliknięciu w Join. Reszta zrobi się sama! Od tego momentu widzimy i słyszymy się! Zobacz jak wyglądają nasze lekcje gry na perkusji online:

Tutaj możesz zobaczyć, w jaki sposób ustawić dźwięk w programie Zoom, przez który prowadzimy lekcje: https://youtu.be/RhRU3SgmIhM

9. Święta państwowe i kościelne, czyli czy jesteście otwarci i w jakich godzinach?

Najlepszym źródłem informacji i zawsze aktualnym, jest nasz profil Google. Przejdź tutaj, by dowiedzieć się w jakich godzinach prowadzimy zajęcia podczas świąt:

https://g.page/DrumSchool_pl?share

Dla ułatwienia, podajemy kalendarz świąt i dni w których gramy:

1 stycznia – zamknięte
6 stycznia – 08:00–21
17 kwietnia – 08:00–21:00
18 kwietnia – 08:00–21:00
1 maja – 08:00–21:00
2 maja – 08:00–21:00
3 maja – 08:00–21:00
23 maja – 08:00–21:00
3 czerwca – 08:00–21:00
5 czerwca – 08:00–21:00
16 czerwca – 08:00–21:00
1 listopada – zamknięte
11 listopada – 08:00–21:00
24 grudnia – zamknięte
25 grudnia – zamknięte
26 grudnia – zamknięte
31 grudnia -zamknięte

10. Chciałbym/chciałabym wypożyczyć perkusję do domu. Czy jest taka możliwość?

Tak. Prowadzimy wypożyczalnię zestawów perkusyjnych. Nasza oferta w głównej mierze obejmuje wynajem bębnów na koncerty, festiwale, do studia czy teledysku, jednak mamy dwa pełne sety które mogą stać u Ciebie w domu, a ty codziennie będziesz mógł ćwiczyć. Pełna oferta znajduje tutaj:

https://www.drumschool.pl/wypozyczalnia-perkusji/

11. Czy zajęcia perkusyjne są prowadzone podczas wakacji i ferii?

Tak. Działamy podczas wakacji oraz ferii. Z tym że grafik podczas wakacji ulega zmianie, a do swojej postaci wraca we wrześniu.

12. Czy macie ofertę wakacyjną lub podczas ferii zimowych?

Tak. Organizujemy warsztaty muzyki rozrywkowej Przystanek Muzyka. Nasze warsztaty trwają tydzień, zawsze są z zakwaterowaniem oraz wyżywieniem. Letnia edycja odbywa się w Grotnikach, zawsze w ostatnim tygodniu sierpnia. Zimowe warsztaty muzyczne organizujemy podczas ferii (województwo łódzkie), nad Zalewem Sulejowskim. Zobacz wideo z letnich warsztatów:

13. Ile macie sal ćwiczeniowych?

Mamy sześć sal w których odbywają się lekcje gry na perkusji, z czego jedna z nich, dodatkowo służy uczniom jak ćwiczeniówka.

14. Czy na perkusji gra się z nut?

Tak. Nasze zajęcia prowadzimy w oparciu o autorski materiał nutowy. Jeśli zastanawiasz się, czy czytanie nut perkusyjnych jest trudne, odpowiadamy: nie! Podstawowy zapis nutowy przyswoisz na pierwszej lekcji i od razu w domu po zajęciach będziesz mógł ćwiczyć, choćby z książki Stick Control. Utwory które gramy na zajęciach, również rozpisane są w nutach, zobacz przykład:

15. Chcę kupić swój pierwszy zestaw perkusyjny. Jaki wybrać?

Zastanów się, czy masz warunki by grać w domu na zestawie akustycznym. Jeśli nie (w otoczeniu mieszkają inni ludzie), rozważ zakup zestawu elektronicznego. Niezależnie na którą opcję się zdecydujesz, posłuchaj odpowiedniego podcastu, na naszym kanale Spotify, by dowiedzieć się wszystkiego na temat zakupu bębnów. Perkusja akustyczna: Perkusja elektroniczna: