PATRONITE

https://patronite.pl/drumschool

Cześć! W 2024 roku wydałem książkę “Przejścia perkusyjne dla początkujących”. Chcę się nią podzielić na YouTube – każdy rozdział, zostanie nagrany i opublikowany z nutami (nuty w wideo).

Ok, zacznijmy od początku. Start kanału Drum School na YouTube to rok 2016. Pierwsza lekcja to spontanicznie nagrane wideo z Tomkiem Łosowskim, który prowadził warsztaty w naszej szkole. Potem na naszym kanale pojawiali się różni, bardzo ciekawi goście (i gościnie). Tak było “kiedyś”.

Przejdźmy  do “teraz”. O książce “Przejścia perkusyjne dla początkujących” zacząłem myśleć w okolicach 2021 roku. Prowadząc zajęcia w Drum School, potrzebowałem publikacji, która w możliwie prosty i skuteczny sposób, wprowadzi osoby zaczynające przygodę z bębnami w świat “wypełnień” (czyli przejść). Dotarłem do kilku książek i wszystkie je “przegrałem”. Pozycje te były świetne, ale za trudne dla osób początkujących.

Zdecydowałem się napisać krótki podręcznik, który miał się zamknąć w maksymalnie sześćdziesięciu stronach. I tak faktycznie było. Jednak ciekawość oraz bardzo fajnie spędzony czas przy pisaniu przejść dla Was, doprowadziły mnie do ponad trzystu stron. Niektóre rozdziały poprawiałem kilkukrotnie, niektóre zostały napisane i od razu “zażarło”. 

Duży wpływ na treść książki mieli moi uczniowie, którzy “chcąc nie chcąc”, grali podczas moich zajęć drukowane PDF-y. Dziękuję Wam za to, że przez cały ten czas, dzieliliście się ze mną swoimi uwagami i sugestiami. Wiele z nich wziąłem pod uwagę, a niektóre przykłady rytmów i przejść pochodzą od Was. 

Bardzo mnie cieszy to, że z taką ochotą ćwiczycie ten materiał, stając się współtwórcą i jednocześnie recenzentem. To chyba najlepszy możliwy sposób: poddać napisany materiał nutowy błyskawicznej weryfikacji. Dziękuję!

Plan na publikację lekcji na YouTube obejmuje jeden odcinek tygodniowo. To dobre tempo, by opanować ćwiczenia, do momentu ukazania się kolejnej lekcji. W związku z tym, że publikuję ćwiczenia z książki, jest to kompletny, zamknięty kurs, który pozwoli Ci opanować swobodne poruszanie się po zestawie, a w konsekwencji układać własne przejścia. 

Książkę można nabyć w wersji papierowej w naszym sklepie Drum School oraz w sklepie Drum Center. Pomyślałem, że fajnie by było dotrzeć do odbiorców, którzy lekcji gry poszukują na YouTubie. Dlatego, każde ćwiczenie, każde przejście i rytm zostanie nagrany w formie wideo, a na dole wyświetlają się nuty – dokładnie takie same jak w książce i w tej samej kolejności. Całość poukładana zostanie dokładnie tak jak w książce. Dzięki temu zyskujesz dostęp do uporządkowanej wiedzy w formie kursu YouTube zupełnie za darmo. Będzie mi miło, jeśli mnie zasubskrybujesz i udostępnisz lekcję. 

Jeśli podobają Ci się moje lekcje, chciałbyś, żeby ukazywały się regularnie (np. nowa lekcja zawsze w niedzielę o 12:00) możesz mnie wesprzeć! Naturalnie, dobre słowo wystarczy! Ale lekcje nagrywam, miksuję i montuję sam – jest to dla mnie ważne, by mieć pełną kontrolę nad tym, bądź co bądź dużym projektem. Opublikowanie całej książki w formie lekcji na YouTube to około 400 lekcji, więc jest co robić 🙂

Z góry dziękuję, że chcesz mnie wesprzeć! Mam nadzieję że materiał opublikowany w książce i na YouTubie okaże się pomocny i pozwoli rozwinąć Ci skrzydła!

https://patronite.pl/drumschool

Marcin Lewicki