Przemysław Knopik – warsztaty perkusyjne vol. 5 – Łódź – 07.06.2015

przemyslaw-knopik-warsztaty-perkusyjne-2015

Znakomity perkusista młodego pokolenia. W muzycznej branży znany jest z bezkompromisowego podejścia do sztuki i niepokornego stylu gry. Jeden z nielicznych perkusistów przygotowanych do koncertowania solo, który wypracował własny, wirtuozerski styl, w zaskakujący sposób łączący acid jazz, funky i fusion z muzyką elektroniczną.

Mając 15 lat rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Perkusji Klasycznej (prof. Andrzej Branicki). Po dwóch latach, rozpoczął równoległą naukę na Wydziale Jazzu u wybitnego jazzowego perkusisty Kazimierza Jonkisza.

Koncertuje z takimi gwiazdami jak: Dreafters (USA), Neil Grant (GB), Andrzej Przybielski, Wojtek Pilichowski, Marek Raduli, Zbigniew Wegehaupt, Mikołaj Trzaska, Lena Ledoff Trio. Założył duet z Krzysztofem Ścierańskim, który jest jedynym takim projektem w Polsce. Ma za sobą epizody z muzyką big-bandową różnych stylów i orkiestrą symfoniczną (koncerty w Niemczech, Szwecji i we Francji). Jego autorski projekt „Knopik Band” w krótkim czasie zdobył licznych fanów, czego można było doświadczyć podczas cotygodniowych koncertów w słynnym klubie „Akwarium” i koncertach w całej Polsce. Na Łódzkich Dniach Jazzowych „Jazzga 2000” otrzymał Grand Prix za swój projekt solowy. Knopik ma również doświadczenie w pracy nad muzyką filmową, Współpracował m.in. z Antonim Łazarkiewiczem przy powstawaniu soundtracku do filmu „O_1_O” Piotra Łazarkiewicza.

Zobacz Przemka w akcji:

Przemek Knopik poprowadzi piątą edycję warsztatów w Drum School. Na warsztaty zapraszamy wszystkich: początkujących i zaawansowanych! Nie ma żadnych granic wiekowych! Spotkajmy się w tym dniu, by wspólnie pograć, pouczyć się, odebrać potężną dawkę motywacji i nowych ćwiczeń 🙂

przemyslaw-knopik-drum-school

Program zajęć nie jest sztywny – poruszamy tematy, które Was interesują, pracujemy nad rzeczami które sprawiają Wam kłopoty. Podczas całego dnia, Tomasz będzie pracować z uczestnikami grupowo i indywidualnie (dla chętnych, w zależności od czasu).

Tematy i zagadnienia które zostaną poruszone podczas warsztatów:

Dla zaawansowanych:

– jak sukcesywnie rozwijać technikę
– jak poprawić precyzję i szybkość
– jak ćwiczyć groovy (w różnych stylistykach)
– jak rozwijać swoją muzykalność
– nagrywanie w studio
– organizacja czasu na ćwiczenia (plan pracy)
– praca z maszynami perkusyjnymi
– granie z podkładami (filmy na YouTube)
– granie z dobrym „time`m”

Dla początkujących:

– specyfika nauki gry na perkusji
– zapis nutowy
– podstawowe rytmy
– ćwiczenia i wprawki
– pomoc przy wyborze sprzętu
– interpretacje utworów muzycznych
– nauka podstawowych gatunków muzycznych
– jak skutecznie nastroić instrument

BILETY NA WARSZTATY MOŻNA NABYĆ TYLKO W NASZYM SKLEPIE: WWW.SHOP.DRUMSCHOOL.PL

WYDARZENIE NA FACEBOOK`U: https://www.facebook.com/events/1582816535320655/
Zapraszamy!

WAŻNE: Dzieci do lat 7 muszą być z pełnoletnim opiekunem podczas warsztatów (opiekun nie kupuje biletu). Jeden bilet uprawnia do wejścia jedną osobę.

Solo które Przemek zagrał podczas Warsztatów: