WARSZTATY 2024 – PRZYSTANEK MUZYKA

Przystanek Muzyka to letnie warsztaty muzyczne, podczas których spotykają się instrumentaliści oraz wokaliści, tworząc przez tydzień piękne muzyczne święto, zwieńczone koncertem finałowym. Na tygodniowe warsztaty zapraszamy perkusistów, wokalistów, gitarzystów oraz pianistów.

Zapraszamy na IX – LETNIĄ EDYCJĘ  Ogólnopolskich  Warsztatów  Muzyki Rozrywkowej – PRZYSTANEK MUZYKA 2024!  Widzimy się 25 sierpnia 2024 w przepięknych okolicznościach przyrody – w Grotnikach k. Łodzi, z dala od zgiełku i miejskiej zabudowy. To magiczne miejsce przez cały tydzień wypełnimy dźwiękami i wspaniałymi ludźmi, których łączy pasja i miłość do muzyki.

Warsztaty kierujemy do osób, nastawionych na intensywną pracę zarówno w wybranej przez siebie klasie, jak i grę zespołową. Stawiamy nacisk na pracę twórczą, kreatywne aranże, zajęcia praktyczne oraz muzykowanie bez ograniczeń. Nie zabraknie również konsultacji indywidualnych, Jam Session oraz wspólnej biesiady przy ognisku.

Dowiedz się więcej o nas i naszych warsztatach z programu Budzi się ludzi, w którym byliśmy gośćmi:

Oto pytania, które najczęściej padają, podczas rozmów z nami:

Ile osób przyjeżdża na letnie warsztaty muzyczne?

Podczas letniej edycji, pojawia się około 70 osób z całej Polski (i nie tylko). Wśród nich są instrumentaliści i wokaliści.

Sprawdź skrót wideo z letniej edycji Przystanku Muzyka 2021:

Jakie klasy zostaną otwarte na warsztatach?

Podczas warsztatów muzycznych otwieramy klasę perkusji, śpiewu, gitary elektrycznej, gitary akustycznej, gitary basowej oraz instrumentów klawiszowych.

Jaki jest minimalny wiek, by przyjechać na nasze warsztaty?

Dziesięć lat.

Czy do każdej klasy jest inny prowadzący?

Tak. Każda klasa ma swojego prowadzącego. Podczas warsztatów muzycznych współpracujemy z zawodowymi muzykami. Każdy instrument ma swojego wykładowcę. Wyjątkiem jest klasa wokalna, w której prowadzących jest dwoje.

Czy na warsztatach zapewniacie wyżywienie?

Tak. Przez całe warsztaty, zapewniamy trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolację. Od lat współpracujemy z kuchnią, która obsługuje ośrodek, w którym odbywają się nasze warsztaty muzyczne. Po każdej edycji, robimy ankiety dotyczące warsztatów i wiemy, że jesteście bardzo zadowoleni z posiłków – nie zmieniamy tego!

Czy podczas warsztatów zapewniacie noclegi dla uczestników?

Tak. Wszyscy uczestnicy są zakwaterowani w ośrodku wypoczynkowym, który należy do miasta Łodzi i spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, BHP itd.

Czy podczas warsztatów zapewniacie doraźną pomoc medyczną?

Tak. Pomimo braku tego wymogu w przepisach dotyczących organizacji warsztatów, przez cały czas czuwa nad nami ratownik medyczny. Od samego początku jest nim Paweł Zaremba, pracujący w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym we Wrocławiu. Możesz obejrzeć krótki wywiad z Pawłem [z lekkim przymrużeniem oka 🙂 ]

Czy uczestnicy są ubezpieczeni?

Tak. Każdy uczestnik ma ubezpieczenie. Do tego nieletni są zgłoszeni do Kuratorium Oświaty.

Jak wygląda zakwaterowanie?

Uczestnicy śpią w domkach cztero lub pięcioosobowych. W każdym domku jest łazienka/toaleta. Warsztaty zaczynamy w niedzielę (i kończymy w kolejną niedzielę) i od godziny 11:00 uczestnicy mogą przyjeżdżać na teren warsztatów.

Jak wygląda dzień na warsztatach muzycznych Przystanek Muzyka?

Każdy dzień zaczynamy śniadaniem. Zaraz po nim zaczynamy pierwszy blok zajęć w klasach. Po zajęciach jest obiad, po którym dajemy Wam trochę czasu na odpoczynek i zaczynamy zajęcia w klasach, które trwają do kolacji. Po kolacji spotykamy się na jam session. Kończymy późnym wieczorem. Gramy od samego rana do późnych godzin nocnych. W międzyczasie wykładowcy prowadzą konsultacje indywidualne.

Czy zapewniamy salę prób dla zespołów?

Oczywiście. Podczas zajęć, jam session czy zwyczajnie w pokojach, zawiązują się składy, które mają szanse zagrać na koncercie finałowym. Od wtorku ruszają sale prób, podczas których możecie spotykać się i szlifować materiał muzyczny pod okiem wykładowców.

Czy koncert finałowy jest biletowany? Czy mogę zaprosić znajomych/rodzinę?

Koncert finałowy podczas warsztatów nie jest biletowany. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałby posłuchać efektów naszej tygodniowej pracy z uczestnikami. Dodatkowo zapraszamy mieszkańców Trójwsi czyli Grotnik, Ustronia oraz Jedlicza. Nasz koncert to piękne zakończenie lata!

Zobacz jak wyglądał koncert finałowy na edycji zimowej w 2024 roku:

Kiedy uczestnicy wyjeżdżają z warsztatów?

Warsztaty muzyczne kończymy w niedzielę. Do 13:00 chcemy zdać ośrodek, tak jak go zastaliśmy. Jeśli potrzebujesz zostać dłużej – daj nam znać.

Jaki jest koszt tygodniowych warsztatów z wyżywieniem i noclegami?

Koszt naszych warsztatów to 2100 zł. Dla uczniów Drum School oraz School Of Music przewidujemy rabat w postaci 100 zł.

Co muszę zabrać na warsztaty instrumentaliści?

Perkusiści: pad ćwiczeniowy (jeśli jest to statyw do werbla) i pałki. Polecamy również by zabrać ze sobą słuchawki oraz zainstalować aplikację z metronomem w telefonie.

W jakim miejscu odbywają się letnie warsztaty muzyczne Przystanek Muzyka?

Ośrodek Wczasowy – Szkolne Schronisko Młodzieżowe, Grotniki, ul. Sosnowa 11
Malownicza miejscowość, oddalona 20 km od Łodzi. Gwarancja wypoczynku, z dala od miejskiego zgiełku. Hektary lasów tworzą niesamowity mikroklimat, a w ostatnim tygodniu sierpnia wzbogacimy to urokliwe miejsce o ogrom dźwięków, muzycznych wrażeń i energię, płynącą z naszych serc.

Jak zarezerwować miejsce na warsztatach?

Warunkiem rezerwacji jest wpłata zaliczki.

Kontakt i inne informacje:

+48 782 688 829
przystanekmuzykawarsztaty@gmail.com

Strona Przystanek Muzyka: www.przystanek-muzyka.pl

Kanał YouTube Przystanek Muzyka: www.youtube.com/@przystanekmuzyka

Facebook Przystanek Muzyka: www.facebook.com/przystanekmuzykawarsztaty

Instagram Przystanek Muzyka: www.instagram.com/przystanekmuzykawarsztaty

Współorganizacja: www.schoolofmusic.pl

Wypełnij i wyślij nam formularz:

⇑ WYŚLIJ ⇑

Podczas naszych warsztatów nagrywamy wideo, które możecie zobaczyć na naszym kanale.

Sprawdź poniższe playlisty – każda z nich to inna edycja Przystanku Muzyka.

PRZYSTANEK MUZYKA – LATO 2023

 

PRZYSTANEK MUZYKA – BONNUS TRACK (wywiady, poprzednie edycje)

PRZYSTANEK MUZYKA – LATO 2022

 

PRZYSTANEK MUZYKA – LATO 2023 – EDYCJA ZIMOWA