School Of Music

Posłuchaj podcastu na temat School Of Music:

Kiedy w 2009 roku otwieraliśmy Drum School, mało kto wierzył, że w Łodzi może powstać miejsce, które będzie skupiać społeczność perkusyjną. Dziś DS to nie tylko szkoła, ale również Warsztaty Perkusyjne z uznanymi muzykami, lekcje wideo na YouTube, zajęcia dla dzieci, warsztaty perkusyjne w przedszkolach, zajęcia muzykoterapeutyczne, zajęcia dla osób upośledzonych w stopniu lekkim. Mamy również swój zespół perkusyjny Drum Collective, studio nagrań i inne. Uczymy grać na akustycznych zestawach, kładąc nacisk nie tylko na ćwiczenia, wprawki, rytmy, czy przejścia, ale również na brzmienie, którego nie można wypracować na zestawie elektronicznym. Takie podejście zaskarbiło nam sympatię wielu perkusistów, a tematy które przerabiamy na zajęciach, można usłyszeć w wielu lokalnych zespołach, w klubach rozsianych w Łodzi i okolicach. W między czasie, dotarł do nas egzemplarz Magazynu Perkusista i okazało się, że w Polsce są jeszcze inni maniacy bębnów, którzy z uporem przecierają szlaki w promowaniu naszego ukochanego instrumentu. Do dziś nasza współpraca układa się bardzo pomyślnie, a co rusz w piśmie ukazują się newsy związane z naszą działalnością.

Wraz z rozwojem naszego pomysłu, coraz więcej osób zgłaszało się do nas z prośbą, by tak jak prowadzimy Drum School, zorganizować zajęcia muzyczne w oparciu o inne instrumenty. Wypracowane metody pracy i prowadzenia zajęć, postanowiliśmy przenieść na grunt innych instrumentów muzycznych. Dlatego też u boku lekcji gry na perkusji, stworzyliśmy nową jakość w obrębie lekcji i nauki gry na gitarze elektrycznej, akustycznej, klasycznej czy basowej. Przygotowania do otworzenia nowego miejsca, gdzie w miłej i przyjaznej atmosferze, można zdobywać coraz wyższe poziomy zaawansowania na swoim ulubionym instrumencie, zajęły rok. W School Of Music, bo tak nazywa się nasz projekt, można nauczyć się gry na dowolnym instrumencie. Nasza oferta to bogaty wachlarz instrumentów, od tych, które można spotkać na rockowych scenach (perkusja, gitara elektryczna, gitara basowa), po instrumenty klasyczne (saksofon, pianino, skrzypce, kontrabas, wiolonczela, flet i inne). Zasady funkcjonowania SOM są identyczne jak w DS. Zajęcia prowadzą muzycy, których życiową pasją jest granie i tworzenie muzyki. Do dyspozycji słuchaczy jest również studio nagrań, gdzie można rejestrować swoje postępy w nauce gry. Cieszymy się, że tak liczna grupa przyszłych muzyków, zasiliła szeregi School Of Music, tworząc w Łodzi, piękny obraz muzycznego świata, pełnego harmonii i dźwięków. Już w tej chwili nasza tablica ogłoszeń pęka w szwach i czujemy, że miejsce które tworzymy dla Was, będzie kolebką nowych zespołów w naszym mieście. Gramy z miłości do muzyki, gdzie granie jest pasją a nie koniecznością – to hasło przyświecało nam od samego początku. W naszej szkole, nauka i lekcje gry prowadzone są przez miłośników i pasjonatów. Gramy bo lubimy! Gramy dużo muzyki rozrywkowej, a swoje ulubione kawałki, można zagrać już po 2-3 lekcjach. Z całego serca rekomendujemy School Of Music, jako miejsce gdzie spełniają się muzyczne marzenia. Nasze zajęcia kierujemy do każdej grupy wiekowej: dzieci, młodzieży i dorosłych, o każdym poziomie zaawansowania: podstawowy, średnio zaawanswoany, zaawansowany, masterclass.

Nasze starania i nowoczesne metody prowadzenia zajęć spotkały się właściwie od razu z akceptacją szkół, przedszkoli, świetlic, klubokawiarni i innych miejsc gdzie można razem z nami, kreatywnie spędzić czas, grając i ucząc się fascynującego świata dźwięków.
School Of Music to nie tylko nauka gry na instrumentach. To również ciekawa oferta kursów, których zagadnienia ściśle związane są z branżą muzyczną. Uczymy miksu i masteringu, DJ-ingu, scratchingu, poznajemy możliwości programu Cubase, a co za tym idziemy odkrywamy tajniki realizacji dźwięku. Kursy prowadzimy w formie stacjonarnej oraz zaocznej.

Priorytetem School Of Music jest edukacja muzyczna. Grając, wyzwalamy emocje, pobudzamy wyobraźnię, czy zwyczajnie – relaksujemy, przenosząc się w świat dźwięków. Ważne jest rozwijanie wrażliwości muzycznej już od najmłodszych lat – dlatego w swojej ofercie nie zapomnieliśmy o najmłodszych. Gramy z dziećmi już od 6 m-ca! Wszystko się dzieje u boku i z pełnym zaangażowaniem opiekuna dziecka. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach: „Odkrywcy” (dzieci w wieku 6 – 18 m-cy) oraz „Poszukiwacze” (dzieci w wieku 18 m-cy – 3 r.ż.) Podczas tych muzycznych spotkań, dzieci grają, tańczą, śpiewają i poznają muzyczny świat dźwięków. Do tego typu zajęć wykorzystujemy instrumenty muzyczne oraz kolorowe rekwizyty, które urozmaicą zajęcia i zachęcą dzieci do aktywnego udziału.

School Of Music to miejsce muzycznych wrażeń. Gramy, tworzymy, komponujemy, improwizujemy. Młodym muzykom dajemy szansę pokazania się na scenie. Organizujemy koncerty, JamSession, zawiązujemy składy, nagrywamy i bawimy się muzyką.

W 2020 roku, mija pięć lat od startu School Of Music. Czas na pochwalenie się sukcesami naszych uczniów!

Estera Kmiecik w Voice Of Poland:

Paweł Szymański w Voice Of Poland:

Przed Wami utwór „10 lat”, czyli debiutancki singiel Pawła Szymańskiego, finalisty drugiej edycji The Voice Kids ! Paweł ma 11 lat i uwielbia występować przed dużą publicznością!

Król Lew (Ścieżka Dźwiękowa z Filmu) – Paweł Szymański (Simba)

Oskar Brzostowski w Voice Of Poland:

School Of Music ma na koncie dwie wydane płyty.

Obie nagraliśmy w naszej szkole. Jedną wydaliśmy dla firmy SWM, a drugą, nagraną przez uczniów i nauczycieli wydaliśmy pod logiem SOM. Są to świąteczne przeboje w autorskich aranżacjach. Więcej o naszych wydawnictwach poczytasz tutaj: https://www.drumschool.pl/plyty-cd/

Na koniec chcemy wspomnieć o spełnieniu marzeń w postaci tygodniowego wyjazdu warsztatowego – Przystanek Muzyka. Pierwsza edycja, która odbyła się w 2019 roku okazała się mega sukcesem. Od tej pory, każdy ostatni tydzień sierpnia, to tygodniowe warsztaty muzyki rozrywkowej w Grotnikach!