Marcin Lewicki

peelwood drumstick

Marcin Lewickiwww.marcinlewicki.pl

Perkusista, muzykoterapeuta, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, endorser
jednej z najlepszych stóp perkusyjnych Czarcie Kopyto. Założyciel jednej z największych szkół perkusyjnych w Polsce – Drum School. Twórca jedynego w swoim rodzaju zespołu perkusyjnego Drum Collective. Prowadzi zajęcia indywidualne, warsztaty oraz publikuje lekcje wideo na YouTube (www.youtube.pl/drumschoolpl). Eksperymenty z instrumentem, pozwoliły na tworzenie niekonwencjonalnych aranży do znanych motywów np. Reguiem for a dream (patrz Drum Collective). Koncertuje na scenach całej Polski.

Autorski zespół Marcina Lewickiego – Flames Among Hatred:

Wszystkie utwory Flames Among Hatred, możesz przesłuchać na stronie zespołu: http://www.flamesamonghatred.com

Marcin jest założycielem Day Before Death, który również ma swoim koncie krążek. Oto jeden utwór z debiutanckiej płyty:

Zobacz wideo z koncertu Noc Żywych Bebnów (dźwięk pozostawia wiele do życzenia):

Występ kadry podczas rozpoczęcia warsztatów muzycznych Przystanek Muzyka. Skład: Marcin Lewicki – perkusja, Tomasz Dawid Andrzejewski – gitara, Adrian Latosiewicz – piano, Marcin Markuszewski – bas, Emilia Kudra – śpiew/ukulele.

Marcin Lewicki jest pomysłodawcą i realizatorem kanału z lekcjami i nauką gry na perkusji: https://www.youtube.com/drumschoolpl

Poniżej prezentujemy wideo lekcje gry na perkusji, w których Marcin prezentuje podstawowe rytmy perkusyjne, oraz dwa rytmy perkusyjne, których autorem jest Jeff Porcaro z zespołu Toto.

Oprócz lekcji gry w których bierze udział Marcin, do nagrań są zapraszani świetni perkusiści z Polski. Lekcje z nimi są również dostępne na kanale Drum School. Co ciekawe, nie zawsze są to muzycy grający na klasycznych zestawach. Tutaj, prezentujemy lekcję w której wystąpił Wojtek Pęczek.Marcin Lewicki organizuje i prowadzi Warsztaty Perkusyjne na terenie Łodzi. Są to zajęcia dla osób początkujących i zaawansowanych.

Marcin Lewicki jest twórcą zespołu perkusyjnego Drum Collective. Początkowym pomysłem na zespół, był rozwój techniki werblowej i zachęta do pracy z najważniejszym instrumentem zestawu perkusyjnego. Szybko pomysł przerodził się w autorski projekt, wykonujący partie perkusyjne do znanych motywów. Jednym z nich jest ścieżka filmowa do Requiem for a dream:

Marcin bardzo prężnie działa w zakresie rozwoju i propagowania instrumentów perkusyjnych. Jego starania nie pozostają bez echa i co jakiś czas w Magazynie Perkusista pojawia się informacja o nadchodzących wydarzeniach, które organizuje Marcin Lewicki, natomiast szkoła którą stworzył, w 2018 roku zajęła 1 miejsce wśród szkół perkusyjnych w Polsce w plebiscycie Polskie Nagrody Perkusyjne.

Linki:
flamesamonghatred.com – autorski zespół Marcina
marcinlewicki.pl – osobista strona internetowa

Marcin jest wykładowcą podczas letnich warsztatów muzycznych – Przystanek Muzyka w Grotnikach.