Music Start – przestrzeń dla zespołów

Posłuchaj naszego podcastu na temat Music Start:

Historia tego projektu zaczyna się w 2009 roku, kiedy to postanowiliśmy w Łodzi otworzyć jedną z pierwszych szkół perkusyjnych w Polsce. Idąc za ciosem, w 2015 roku otwieramy School Of Music. Czyli oprócz lekcji gry na perkusji, zaoferowaliśmy naukę gry na gitarze elektrycznej, naukę gry na gitarze basowej, lekcje gry na pianinie oraz śpiewu. Kiedy ruszaliśmy z SOM, gdzieś z tyłu głowy była myśl, aby zrobić letnie warsztaty muzyczne. Na takim wyjeździe, moglibyśmy łączyć naszych uczniów w zespołach. Pomysł zaczął kiełkować w roku 2016, a pierwsza edycja letnich warsztatów muzyki rozrywkowej Przystanek Muzyka, odbyła się 2019 roku w Grotnikach. Udało nam się zorganizować świetny wyjazd, z noclegami, wyżywieniem, całodniowym warsztatami oraz oczywiście próbami zespołów, które zawiązały się podczas warsztatów. W kolejnym roku, odbyła się druga edycja, która również okazała się sukcesem, ale na dużo większa skalę. Ponad dwa razy więcej uczestników, profesjonalne nagłośnienie, stół mikserski, zawodowy sprzęt do grania. To wszystko plus znakomita kadra, przyczyniło się do tego, że nasze warsztaty na stałe zagościły w Grotnikach w ostatnim tygodniu sierpnia. 

Podczas pracy z zespołami złożonymi z uczestników, bardzo dobrą robotę zrobił Adrian Latosiewicz. Ten utalentowany producent muzyczny, który prowadził klasę instrumentów klawiszowych, właściwie zaaranżował cały koncert finałowy. Tytan pracy… 

Po drugiej edycji, widząc jak świetnie układa się współpraca między Adrianem a uczestnikami, doszliśmy wspólnie do wniosku, że można by spróbować przenieść ideę zakładania i prowadzenia zespołów muzycznych do naszego miasta, do Łodzi. W związku z tym, że do obu naszych szkół chodzi bardzo dużo ludzi, grających na różnych instrumentach, postanowiliśmy ruszyć z kolejnym projektem.  Dostał on swoją nazwę: Music Start oraz adres w sieci: http://www.musicstart.pl 

Można powiedzieć, że rok 2020 stoi pod znakiem Music Start, który już w pierwszym miesiącu działalności, miał skompletowany pierwszy skład – Poza Tym. W drugim miesiącu działalności, dołączyły dwa dodatkowe zespoły. W sumie prowadzimy trzy składy, po dwóch miesiącach działalności!

Jeśli chcesz spróbować zagrać, w nowym projekcie, który działa pod Music Start, odezwij się! Nie musisz być naszym uczniem. Wystarczy twój zapał i zaangażowanie. Dysponujemy sprzętem i salą, które pozwalają przeprowadzić próbę w komfortowych akustyczne warunkach.

Dołącz do MUSIC START – nowej przestrzeni muzycznej na mapie Łodzi, w której:

 • popracujemy już z zawiązanymi składami
 • stworzymy zespół od zera, dobierając Wam muzyków / wokalistów
 • niezdecydowanych ukierunkujemy stylistycznie
 • pomożemy w kompozycji autorskich kawałków
 • zaaranżujemy Wasze utwory
 • popracujemy nad nazwą zespołu, jeżeli jeszcze jej nie ma
 • wesprzemy marketingowo
 • zadbamy o możliwość grania koncertów
 • przygotujemy materiał na płytę

ZAPEWNIAMY:

 • salę prób
 • sprzęt
 • wsparcie managerskie
 • opiekę producencką
 • pomoc przy kompozycji i aranżacji utworów

Zobacz zdjęcia z prób:

Nasze wideo promocyjne:

Kontakt z nami:

http://www.musicstart.pl

https://www.facebook.com/MusicStart.P.L/

musicstart.pl@gmail.com

Tel. 782688829