Nauka gry na perkusji dla dzieci

 Zajęcia perkusyjne dla dzieci. Lekcje perkusji dla dzieci.

Rozwijamy kreatywność Twojego dziecka!

W maju 2014 roku, Przedszkole Miejskie nr 8, zwróciło się do nas z prośbą o zaprezentowanie i przybliżenie dzieciom perkusji. Takiej okazji nie mogliśmy przegapić! Każde dziecko, mogło spróbować swoich sił przy bębnach! Dzieci chętnie brały udział w grach i zabawach perkusyjnych, przygotowanych przez Drum School 🙂

To na pewno nie była nasza ostatnia wizyta 🙂

Dzieci uczą się całym ciałem, nie tylko głową! Najważniejszą aktywnością dziecka jest zabawa. Kreatywne dzieci są samodzielne, wierzą w siebie, szybko się uczą i chętnie podejmują nowe wyzwania. Ty też możesz mieć takiego geniusza!

Czym ona właściwie jest? To, najprościej mówiąc, zdolność do tworzenia czegoś nowego. Umiejętność nieszablonowego myślenia i efektywnego rozwiązywania problemów i zadań. A to w dzisiejszych czasach bardzo się przydaje…

Bycie twórczym, kreatywnym pozwala na dostosowanie się do szybko zmieniającego się świata.

– Ludzie kreatywni są pozytywnie nastawieni do rzeczywistości; wierzą w siebie. Umieją się uczyć i chętnie podejmują nowe wyzwania. Rzadko odczuwają frustrację, mają poczucie mocy sprawczej i odpowiedzialności za swoje życie i swoje sprawy – wylicza korzyści Ewa Nowak, pedagog i terapeutka.

– W życiu dorosłym nie są ofiarami syndromu wypalenia, a gdy go przeczuwają, umieją w naturalny sposób i o własnych siłach go przezwyciężyć – dodaje. Któż z nas nie chciałby tego dla swojego dziecka?

Dla dzieci w wieku 1 – 3 przygotowaliśmy zajęcia pełne gier i zabaw, które rozbudzają chęć grania na bębnach. Wspólne muzykowanie odbywa się wraz z rodzicami w przyjaznej, rodzinnej atmosferze.

Dla dzieci w wieku 4 – 6 mamy całą paletę ćwiczeń połączonych z dobrą zabawą.

Dzieci grają na małym zestawie perkusyjnym:

Zapraszamy!