O NAS

Polskie Nagrody Perkusyjne to plebiscyt, który ma na celu wyłonić najlpsze, firmy, instytucje, szkoły oraz perkusistów działających na terenie Polski. Jest to absolutny top, jeśli chodzi o środowisko perkusyjne w Polsce. Drum School w kategorii Szkoła Perkusyjna zajął pierwsze miejsce w 2018 roku! Jesteśmy najlepszą szkołą perkusyjną w Polsce!

Kiedy w 2009 roku otwieraliśmy Drum School, mało kto wierzył, że w Łodzi może powstać miejsce, które będzie skupiać społeczność perkusyjną. Dziś DS to nie tylko szkoła, ale również Warsztaty Perkusyjne z uznanymi muzykami, lekcje wideo na YouTube, zajęcia dla dzieci, warsztaty perkusyjne w przedszkolach, zajęcia muzykoterapeutyczne, zajęcia dla osób upośledzonych w stopniu lekkim, zespół perkusyjny Drum Collective, koncerty perkusyjne i inne. Uczymy grać na akustycznych zestawach, kładąc nacisk nie tylko na ćwiczenia, wprawki, rytmy, czy przejścia, ale również na brzmienie, którego nie można wypracować na zestawie elektronicznym. Takie podejście zaskarbiło nam sympatię wielu perkusistów, a tematy które przerabiamy na zajęciach, można usłyszeć w wielu lokalnych zespołach, w klubach rozsianych w Łodzi i okolicach. W między czasie, dotarł do nas egzemplarz Magazynu Perkusista i okazało się, że w Polsce są jeszcze inni maniacy bębnów, którzy z uporem przecierają szlaki w promowaniu naszego ukochanego instrumentu. Do dziś nasza współpraca układa się bardzo pomyślnie, a co rusz w piśmie ukazują się newsy związane z naszą działalnością.

drumschool-onas

Magazyn Perkusista 9/2014:

„Największa łódzka szkoła perkusyjna DRUM SCHOOL (www.drumschool.pl), od września poszerza ofertę, jednocześnie otwierając sekretariat przy ulicy Piotrkowskiej 9 w Łodzi. Już teraz można przyjść, porozmawiać i wybrać zajęcia dostosowane do siebie. Oprócz indywidualnych lekcji gry na perkusji oraz cyklicznych warsztatów z uznanymi perkusistami, w ofercie szkoły znalazły się zajęcia: muzykoterapeutyczne, relaksacyjne, dla firm, korporacji i instytucji, dla przedszkoli (drum show) oraz dla dzieci. DRUM SCHOOL oferuje również studio nagrań z możliwością rejestrowania audio i video, konkursy oraz rabaty dla uczniów – w największych sklepach perkusyjnych w Polsce.”

Obecnie wszystkie sale szkoleniowe przeniesione są na Żeligowskiego.
Zobacz niektóre skany z “Magazynu Perkusista”, dotyczące Drum School:

Oprócz indywidualnych lekcji gry na perkusji, kolejnym ważnym profilem naszej działalności, są Warsztaty Perkusyjne. Do tej pory odbyło się 8 edycji podczas których wystąpili: Tomasz Łosowski, Marcin Lewicki, Piotr Pniak oraz Przemysław Knopik.

Mamy kilka filmów z Warsztatów, możesz je obejrzeć na naszym Facebook`u:
Warsztaty Perkusyjne z Tomaszem Łosowskim: https://www.facebook.com/DrumSchool/videos/1030456640351801/
https://www.facebook.com/DrumSchool/videos/996103130453819/

Przy Drum School działa zespół perkusyjny Drum Collective. Zapraszamy osoby, które chciałby podszkolić swoją technikę werblową, mają czas na próby i występy na żywo. Już teraz możesz zobaczyć i posłuchać, jak nasz zespół zaprezentował się podczas jednego z największych koncertów perkusyjnych w Polsce: Noc Żywych Bębnów, organizowanego przez City Bum Bum.

Kolejnym bardzo ważnym elementem naszej działalności są Warsztaty Perkusyjne dla dzieci. Te spotkania najczęściej odbywają się w przedszkolach, świetlicach czy klubobawialniach i zawsze są inicjowane przez Dyrektorów tych ośrodków. Te zajęcia to dla nas ogromna odpowiedzialność – zdajemy sobie sprawę że pierwszy kontakt z nauczycielem oraz instrumentem, może zaważyć na tym, czy dziecko będzie chciało grać. Zobacz jak wygląda taki warsztat:

Drum School prowadzi kanał na YouTube z lekcjami gry na perkusji. Nasze lekcje montujemy profesjonalnie, ujęcia pochodzą z kilku kamer, a przerabiany temat oprócz zagrania go w różnych tempach, ma dołączony zapis nutowy. Do tego na naszym kanale pojawiają się goście. Do tej pory odwiedzili nas: Tomasz Łosowski, Wojtek Pęczek, Michał “Bandaż” Bednarz oraz Joanna Wolańska. Spradź koniecznie nasze lekcje gry na perkusji: youtube.com/DrumSchoolpl

kanał perkusyjny drum school
Jeśli zaczynasz swoją przygodę z perkusją, na pewno zainteresują Cię te lekcje:

Mamy swój sklep perkusyjny, który jest dostępny dla Was pod tym adresem: www.shop.drumschool.pl

sklep perkusyjny
W sklepie można zamówić Vouchery na indywidualne zajęcia perkusyjne, jako nietuzinkowy prezent, ale nie tylko. W ofercie mamy również gadżety Drum School takie jak: bluzy, koszulki, kubki oraz profesjonalne pady perkusyjne.

Niemalże od samego początku Drum School, jesteśmy pod tym samym adresem: Żeligowskiego 8/10 w Łodzi. To miejsce znajduje się w centrum Łodzi i ma dogodny dojazd z wszystkich dzielnic komunikacją miejską, samochodem i rowerem.

Sprawdź na mapie: Drum School w Google Maps


W 2009 roku, zaczynaliśmy od jednego pomieszczenia, o powierzchni siedmiu metrów kwadratowych. To małe pomieszczenie do dziś nam służy, ale jako ćwiczeniówka dla uczniów. Obecnie Drum School to cztery, w pełni wyposażone sale, w których codziennie odbywają się zajęcia perkusyjne. Wszystkie oczywiście mieszczą się na Żeligowskiego. Jedno z naszych pomieszczeń możesz znać z naszego kanału z lekcjami gry na perkusji. To tutaj powstają nasze filmy i tutaj zapraszamy naszych gości.

sale ćwiczeniowe w Drum School

zajecia grupowe w drum school
Kolejnym ważnym projektem, który organizujemy jest Przystanek Muzyka. Są to tygodniowe warsztaty muzyki rozrywkowej w Grotnikach, które odbywają się zawsze w ostatnim tygodniu sierpnia. Zapraszamy na nie instrumentalistów oraz wokalistów. Klikając w poniższy linki, dowiesz się więcej o nadchodzących warsztatach oraz o szczegółowym planie dnia:

Naszym najmłodszym projektem jest Music Start, czyli próby zespołów z producentem muzycznym. Kiedy tylko School Of Music nabrała wiatru w żagle, a w naszej szkole pojawili się gitarzyści, basiści i wokaliści postanowiliśmy wykorzystać potencjał i stworzyć autorskie zespoły. Na naszych próbach nie gramy cudzych utworów, tylko tworzymy własne.Tutaj możesz dowiedzieć się więcej:


Oprócz naszej strony www.drumschool.pl, która jest najważniejszym źródłem informacji o nas, jesteśmy również w social mediach:


facebook-smtwitter-smpinterest-smyoutube-sm