RYSUJEMY KUBECZKI DLA DOMU DZIECKA

Rysujemy kubeczki to akcja, dzięki której kupimy sprzęt muzyczny (instrument) do wybranego przez nas Domu Dziecka.

  1. Zaczynamy od projektów kubeczków

W naszej akcji możesz wziąć udział, niezależnie do Twoich umiejętności plastycznych. Jedynym wymogiem jest to, by Twój projekt/rysunek był związany z perkusją/grą na perkusji itd. Możesz narysować na kartce (dowolna technika: kredki, flamaster, pędzel, węgiel) i przekazać nam oryginał. Możesz też zrobić projekt na kompie i wysłać do nas (preferowane rozszerzenia pdf, tiff, jpg).

Specyfikacja techniczna dla osób, które chciałyby zaprojektować kubeczek na komputerze:

Jeśli rysujesz na kartce pamiętaj aby była ona gładka (nie w kratkę ani w linię). Spróbuj zmieścić się w wymiarach kubka: szerokość 90 cm, wysokość 20 cm.

Tak wygląda kubek, na którym wydrukujemy Twoją pracę:

2. Wybieramy 10 projektów

Spośród wszystkich prac wybierzemy 10 projektów, które znajdą się na kubkach. Autor projektu, którego praca zostanie wydrukowana, otrzyma jeden kubek (swojego projektu), a dodatkowo podziękowanie: wydruk A4 z imieniem, nazwiskiem i swoim projektem.

3. Sprzedajemy kubeczki

Po wyprodukowaniu, zaczynamy sprzedaż.

Kubki będzie można nabyć w siedzibie szkoły oraz w sklepie internetowym Drum School (https://www.drumschool.pl/prezenty-dla-perkusisty/)

Do zakupu zapraszamy osoby prywatne, firmy oraz instytucje. Każdy zakup będzie premiowany przez nas podziękowaniami (format A4, wydruk – Twoje imię i nazwisko bądź nazwa firmy/instytucji).

4. Kupujemy instrumenty muzyczne

W zależności od zebranej kwoty kupimy odpowiedni sprzęt. Naszym marzeniem jest, aby sprzęt był nowy. Sklep, z którym współpracujemy w ramach naszej akcji (https://drumcenter.pl/) może zaoferować wyjątkowe ceny. Zakup sprzętu będzie się odbywać na zasadach przejrzystości, czyli będziemy na bieżąco informować o jego etapach. Jeśli nie uda się nam zebrać odpowiedniej kwoty, poszukamy używanego sprzętu w świetnej cenie (informując sprzedającego o naszej akcji).

5. Przekazujemy instrument do wybranego przez nas domu dziecka

Chcemy, aby instrument, który uda nam się nabyć, trafił w odpowiednie miejsce (w Łodzi lub okolicach). Co przez to rozumiemy? To placówka, w której już coś się dzieje muzycznie, ale brakuje np. perkusji. Jeśli znasz takie miejsce – odezwij się. Jeśli pracujesz w DD i chciałbyś zainteresować podopiecznych muzyką – czekamy na Twój kontakt.

Nie wykluczamy zakupu innego instrumentu niż perkusja.

6. Dlaczego to robimy?

W Drum School od lat prowadzimy darmowe zajęcia muzykoterapeutyczne. Chcemy rozszerzyć zasięg, angażując w formie zabawy (rysowanie kubeczków) możliwie największą liczbę osób, którym bliskie jest pomaganie. Pamiętaj! To nie jest konkurs plastyczny. Aby wziąć udział, wystarczy Twój zapał i chęci.

Bądźmy w kontakcie: drumschool.pl@gmail.com