WYKŁADOWCY

tomasz-losowski

Tomasz Łosowski www.tomasz.losowski.pl

Perkusista, kompozytor, muzyk sesyjny, edukator oraz autor pierwszej profesjonalnej szkoły na perkusję w Polsce.

Zadebiutował w 1991 roku na jubileuszowym koncercie 15-lecia Kombi. Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat współpracował z wieloma artystami polskiej sceny rockowej, popowej i jazzowej.

Został uhonorowany tytułem Najlepszego Perkusisty roku 2004 w plebiscycie magazynu Gitara i Bas + Bębny.

Obecnie gra w Kombi oraz współtworzy jazzowe projekty: Quartado, Piotr Lemańczyk, Szymon Łukowski, Tomasz Łosowski Jazz Trio, Cezary Paciorek, Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, Tomasz Łosowski – “Gdański Jazz Quartet” i Orange Trane Acoustic Trio.

Jest wykładowcą biorącym udział w warsztatach i pokazach perkusyjnych na terenie całego kraju.

Współpracuje z magazynem „Perkusista” gdzie cyklicznie ukazują się jego artykuły i warsztaty. Nagrał przeszło 50 płyt (w tym swoje projekty autorskie).

W 2014 został uhonorowany nagrodą “Eugeniusza” w kategorii Najlepszy Edukator.

Tomek w Drum School prowadzi cykliczne Warsztaty Perkusyjne.

Zobacz video z ostatniej edycji Warsztatów:
https://www.drumschool.pl/foto-video-drum-school/video-2-warsztaty-perkusyjne-z-tomaszem-losowskim-29-11-2014/

Zobacz Tomka w akcji:
https://www.youtube.com/watch?v=FLUJTOXJty8

peelwood drumstick

Marcin Lewickiwww.marcinlewicki.pl

Perkusista, muzykoterapeuta, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, endorser
jednej z najlepszych stóp perkusyjnych Czarcie Kopyto. Założyciel jednej z największych szkół perkusyjnych w Polsce – Drum School. Twórca jedynego w swoim rodzaju zespołu perkusyjnego Drum Collective. Prowadzi zajęcia indywidualne, warsztaty oraz publikuje lekcje wideo na YouTube (www.youtube.pl/drumschoolpl). Eksperymenty z instrumentem, pozwoliły na tworzenie niekonwencjonalnych aranży do znanych motywów np. Reguiem for a dream (patrz Drum Collective). Koncertuje na scenach całej Polski.

Autorski zespół Marcina Lewickiego – Flames Among Hatred:

Wszystkie utwory Flames Among Hatred, możesz przesłuchać na stronie zespołu: http://www.flamesamonghatred.com

Marcin jest założycielem Day Before Death, który również ma swoim koncie krążek. Oto jeden utwór z debiutanckiej płyty:

Zobacz wideo z koncertu Noc Żywych Bebnów (dźwięk pozostawia wiele do życzenia):

Występ kadry podczas rozpoczęcia warsztatów muzycznych Przystanek Muzyka. Skład: Marcin Lewicki – perkusja, Tomasz Dawid Andrzejewski – gitara, Adrian Latosiewicz – piano, Marcin Markuszewski – bas, Emilia Kudra – śpiew/ukulele.

Marcin Lewicki jest pomysłodawcą i realizatorem kanału z lekcjami i nauką gry na perkusji: https://www.youtube.com/drumschoolpl

Poniżej prezentujemy wideo lekcje gry na perkusji, w których Marcin prezentuje podstawowe rytmy perkusyjne, oraz dwa rytmy perkusyjne, których autorem jest Jeff Porcaro z zespołu Toto.

Oprócz lekcji gry w których bierze udział Marcin, do nagrań są zapraszani świetni perkusiści z Polski. Lekcje z nimi są również dostępne na kanale Drum School. Co ciekawe, nie zawsze są to muzycy grający na klasycznych zestawach. Tutaj, prezentujemy lekcję w której wystąpił Wojtek Pęczek.Marcin Lewicki organizuje i prowadzi Warsztaty Perkusyjne na terenie Łodzi. Są to zajęcia dla osób początkujących i zaawansowanych.

Marcin Lewicki jest twórcą zespołu perkusyjnego Drum Collective. Początkowym pomysłem na zespół, był rozwój techniki werblowej i zachęta do pracy z najważniejszym instrumentem zestawu perkusyjnego. Szybko pomysł przerodził się w autorski projekt, wykonujący partie perkusyjne do znanych motywów. Jednym z nich jest ścieżka filmowa do Requiem for a dream:

Marcin bardzo prężnie działa w zakresie rozwoju i propagowania instrumentów perkusyjnych. Jego starania nie pozostają bez echa i co jakiś czas w Magazynie Perkusista pojawia się informacja o nadchodzących wydarzeniach, które organizuje Marcin Lewicki, natomiast szkoła którą stworzył, w 2018 roku zajęła 1 miejsce wśród szkół perkusyjnych w Polsce w plebiscycie Polskie Nagrody Perkusyjne.

Linki:
flamesamonghatred.com – autorski zespół Marcina
marcinlewicki.pl – osobista strona internetowa

Marcin jest wykładowcą podczas letnich warsztatów muzycznych – Przystanek Muzyka w Grotnikach.

paula kunicka

Paula Kunicka

W 2017 roku postanowiliśmy zorganizować zajęcia perkusyjne dla dzieci do lat 6.
Potrzebowaliśmy osoby, która wprowadzi dzieci w perkusyjny świat, zachęci dzieci do gry na instrumencie, przeplatając ćwiczenia z zabawą. Nasze oczy właściwie od razu zostały skierowane na Paulę Kunicką, którą mogliśmy wcześniej obserwować w pracy z dziećmi podczas wspólnie realizowanych projektów (półkolonie, kolonie, zajęcia w przedszkolach). Jej niesamowite zdolności prowadzenia interesujących zajęć, poparte są solidnym wykształceniem Akademii Muzycznej w Łodzi i we Wrocławiu. Paula prowadzi w Drum School zajęcia grupowe, na które zapraszamy od września 2017.

Karol Szczygieł - perkusista
Karol Szczygieł

Ukończył drugi stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w Częstochowie, studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Łodzi – kierunek Perkusja Jazzowa. Aktualnie jest na studiach magisterskich tej samej uczelni, studiując ten sam kierunek. 

Karol jest aktywnym muzykiem. Gra koncerty o różnej stylistyce: jazz, hip hop, muzyka elektroniczna, funk itp. Jest członkiem i współzałożycielem zespołu „Meek, oh Why?”, który jest wydawany przez wytwórnię Asfalt Records. Zespół cieszy się dużą popularnością, koncertuje w Polsce i za granicą.

Mimo nie długiej przygody z Jazzem (ponad trzy lata), perkusista w 2018 roku nagrał jazzową płytę „Etnograf” zespołu Bartek Halicki Septet. Płyta spotkała się z dużym uznaniem wśród słuchaczy i krytyków.

Karol Szczygieł zajmuje się również produkcją muzyki zarówno instrumentalnej jak i elektronicznej różnych gatunków muzycznych.

Polecamy koncert podczas którego gra Karol:
https://ninateka.pl/film/meek-oh-why-wakacyjna-przerwa

Karol Szczygieł