Zajęcia integracyjne
Granie na bębnach daje poczucie więzi i wspólnoty, integracji ciała, umysłu i ducha. Bębnienie stymuluje prawą półkulę mózgu, która jest odpowiedzialna za emocje, intuicję, kreatywność i relaks.
Głównym celem zajęć integracyjnych jest poprawa wyników i zwiększenie zysków firmy. Oto w jaki sposób będą kształtowały się emocje i jaki będzie wpływ zajęć na obowiązki wykonywane przez pracowników:
1. Motywacja do pracy – zadowolony pracownik to wspaniały nabytek dla każdej firmy. Dzięki temu działa on z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując wiedzę, co sprzyja rozwojowi firmy i zwiększaniu jej zysków. Motywacja to także ważny czynnik dla pracownika, dzięki niej czuje, że wykonywane przez niego zajęcia mają sens i przynoszą odpowiednie profity. Pracownik, który wysyłany jest na zajęcia integracyjne, wie, że pracodawca dba o niego i docenia jego pracę (uznanie pracodawcy dla naszych działań powoduje, że wzrasta poczucie wartości i utożsamienie się z firmą).
2. Utrzymanie dobrych specjalistów – rynek pracy podlega zmianom, a wśród pracodawców niektórych branż pojawia się problem ze zdobyciem dobrze wykwalifikowanego personelu. Firmy boją się o swoich specjalistów, bowiem konkurencja często wyciąga ich z organizacji. Pracodawca musi więc tak zadbać o pracownika, aby nie przeszedł do innej firmy. Natomiast pracownik jako specjalista w danej dziedzinie czuje się szanowany, doceniany i potrzebny. Dobre wynagrodzenie, atmosfera i możliwości rozwoju, które wspomagane są przez zajęcia integracyjne, zwiększają lojalność wobec firmy, a tym samym zmniejszają się szanse odejścia do konkurencji.
3. Redukcja stresu – to znaczący element zajęć integracyjnych. W zależności od przyczyn stresu, może on zostać zredukowany przez relaks, pogłębienie wiedzy czy polepszenie stosunków z ludźmi.
4. Poprawa kontaktów międzyludzkich – atmosfera, w jakiej pracujemy wpływa na nasze samopoczucie, zachowanie i samą pracę. Zajęcia integracyjne polepszają nasze kontakty z innymi, pomagają rozwiązywać narosłe podczas pracy konflikty międzyludzkie. Wyjaśnienie problemów, wspólne granie/muzykowanie aktywizują i integrują grupę. Zajęcia uczą także współistnienia z innymi poprzez tolerowanie zachowań, a przede wszystkim dążenie do kompromisów. Ten rodzaj relacji może zostać przeniesiony na grunt organizacji, co pozwoli pracować w przyjemniejszej i oczyszczonej z niedomówień atmosferze.
Oferujemy zajęcia muzyczne z wykorzystaniem bębnów, perkusji i instrumentów perkusyjnych. Dzięki temu każdy może wziąć w nich udział, niezależnie od umiejętności muzycznych (nie mają one znaczenia).