Pałki Pellwood – Flames Among Hatred – Marcin Lewicki w Drum School!

pellwood drumsticks

Z radością informujemy, że od teraz Marcin Lewicki gra pałkami czeskiej manufaktury Pellwood. Pałki będą dostępne w dwóch wariantach. Jest to model rock, ale różnić się będą długością. Pałki będą dostępne w sklepach Drum School oraz Flames Among Hatred.

Pellwood Premium Hickory Rock Extra Long – Nylon

Długość: 440 mm (17,32″)
Średnica: 15 mm (0,59″)
Główka: nylonowa, owalna
Drewno: hickora premium
Wykończenie: lakier antypoślizgowy

Pellwood Hickory Rock to pałki o grubości odpowiadającej większości pałek typu „rock” z owalną główką, zapewniającą odpowiedni atak. Wersja Extra Long ma aż 440 mm długości, zapewniając dużo szerszy zasięg. Zbalansowana w kierunku główki.

Pałki Pellwood produkowane są przez czeską manufakturę z wysokogatunkowej hickory, sprowadzanej z USA. Cechą wyróżniającą je spośród oferty innych marek jest precyzyjnie dobrana waga każdego egzemplarza w danym rozmiarze (tolerancja wynosi +- 2g). Dzięki temu mamy pewność, że konkretny model zakupiony w różnych odstępach czasu będzie ważył tyle samo. Producent osiąga to dzięki dokładnej selekcji bloczków drewna jeszcze przed wytoczeniem pałki.

Dodatkowo pałki pokryte są w całości antypoślizgowym lakierem, sprowadzanym przez Pellwooda z Niemiec. Pod wpływem podwyższonej temperatury i występującego na dłoniach potu struktura staje się delikatnie lepka, zapobiegając osuwaniu się pałki w czasie gry.

Charakterystyczne dla Pellwooda jest również to, że cienkie modele produkowane są z drewna o większej gęstości, natomiast grubsze – z nieco rzadszych i lżejszych bloczków.

Firma Pellwood funkcjonuje na profesjonalnym rynku muzycznym od 1990 roku. Jej założyciel, Ivan Pelisek, pasjonat a zarazem perkusista czeskiego zespołu Abraxas, pierwsze pałki wyprodukował w wieku 15 lat ponad dwie dekady przed założeniem Pellwooda. Z czasem docenili je m.in. muzycy Filharmonii Czeskiej w Pradze. Aktualnie produkty Pellwooda sprzedawane są w 30 krajach świata. Rośnie też liczba europejskich muzyków – endorserów czeskiej marki. Pellwood to doskonała alternatywa w niewygórowanej cenie dla najpopularniejszych na rynku pałek klasy premium.

Opis pobrany ze strony dystrybutora:
https://drumcenter.pl/