Perkusja dla początkujących

perkusja dla początkujących

Pierwszym problemem po zakupie nowych bębnów jest: jak złożyć z tych wszystkich elementów gotowy zestaw perkusyjny. Dla początkującego perkusisty może być to dużym wyzwaniem.

Kiedy u Twoich drzwi stanie kurier z paczkami z upragnionym instrumentem, w duchu powiesz sobie: “JEST! Mam swój zestaw. Mogę grać!”. Dopiero kiedy wyjmiesz go z kartonu, okazuje się, że choć masz wszystko co jest potrzebne do szczęścia, to jeszcze stoisz przed zadaniem złożeniem swojej perkusji.

Mnogość elementów z którego składa się zestaw perkusyjny, może przyprawić o zawrót głowy. Korpusy bębnów są, ale nie ma na nich membran. Co więcej śrubki są osobno i gdzieś obok leżą obręcze. Są również statywy, ale w jaki sposób złożyć hi-hat? Który z talerzy przede mną to ride? I jak rozpoznać crash? Czy warto włożyć poduszkę tłumiącą do bębna basowego czyli centralki? Tych pytań na pewno pojawi się sporo. I w końcu: jak ustawić poszczególne elementy zestawu, by można było na nich grać?

Na te i inne pytania szczegółowo odpowiadamy w wyczerpującej lekcji wideo pt. Składamy perkusję. Te nieco ponad godzinny film pokazuje jak krok po kroku złożyć i ustawić zestaw perkusyjny. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, bądź masz wątpliwości co do danego elementu, zobacz nasze ostatnie wideo:  

Teraz możesz przejść do grania. Pamiętaj aby dużo uwagi poświęcić grze na werblu. To jest fundament naszego instrumentu. Jedną z najbardziej cenionych pozycji, dotyczących ćwiczeń werblowych jest książka Stick Control. Ta wydana oryginalnie w 1937 roku książka, to absolutny “musiszmieć” i “musiszumieć” gry na werblu. W Drum School jest to najważniejsza książka dotycząca ćwiczeń werblowych i każdy uczeń ma ją w swojej biblioteczce.

Czas na grę na całym zestawie. Proponujemy rytmy ósemkowe! To zagadnienie również ukazało się w jednej z naszych lekcji gry wideo pt. “Rytmy ósemkowe”, którą przytaczamy poniżej:


 
Powodzenia!  

Jeśli nasze rady i wskazówki są Ci bliskie, zagłosuj na nas w plebiscycie Polskie Nagrody Perkusyjne 2018 w kategorii SZKOŁA PERKUSYJNA.

Link do głosowania:
https://magazynperkusista.pl/konkurs-polskie-nagrody-perkusyjne-2018

Zobacz wideo dlaczego jest to dla nas ważne:

Dziękujemy!