Rysujemy kubeczki dla Domu Dziecka

Rysujemy kubeczki to akcja, dzięki której kupimy sprzęt muzyczny (instrument) do wybranego przez nas Domu Dziecka.

  1. Zaczynamy od projektów kubeczków

Niezależnie do Twoich umiejętności plastycznych, możesz wziąć udział w naszej akcji. Jedynym wymogiem jest to, by Twój projekt/rysunek był związany z perkusją/grą na perkusji itd. Możesz narysować na kartce (dowolna technika: kredki, flamaster, pędzel, węgiel) i przekazać nam oryginał. Możesz od razu zrobić projekt na kompie i wysłać do nas (preferowane rozszerzenia pdf, tiff, jpg).

Specyfikacja techniczna dla osób, które chciałby zaprojektować kubeczek na komputerze:

Jeśli rysujesz na kartce, pamiętaj aby była ona gładka (nie w kratkę lub linię). Spróbuj zmieścić się w wymiarach kubka: szerokość 90cm, wysokość 20cm.

Tak wygląda kubek, na którym wydrukujemy Twoją pracę:

2. Wybieramy 10 projektów

Z pośród wszystkich prac wybierzemy 10 projektów, które znajdą się na kubkach. Przewidujemy, że autor projektu, którego praca zostanie wydrukowana, otrzyma jedną sztukę kubka (swój projekt). Dodatkowo podziękowanie: wydruk A4 z imieniem, nazwiskiem i Twoim projektem.

3. Sprzedajemy kubeczki

Po wyprodukowaniu, zaczynamy sprzedaż.

Kubki będzie można nabyć w siedzibie szkoły oraz w sklepie internetowym Drum School (https://www.drumschool.pl/prezenty-dla-perkusisty/)

Do zakupu zapraszamy osoby prywatne, firmy oraz instytucje. Każdy zakup będzie premiowany od nas w formie podziękowań (format A4, wydruk – Twoje imię i nazwisko, bądź nazwa firmy/instytucji).

4. Kupujemy instrumenty muzyczne

W zależności od wybranej kwoty kupimy odpowiedni sprzęt. Naszym marzeniem jest, aby sprzęt był nowy. Sklep z którym współpracujemy przy naszej akcji (https://drumcenter.pl/) jest w stanie zaoferować wyjątkowe ceny. Zakup sprzętu będzie odbywać się na zasadach przejrzystości, czyli będziemy na bieżąco informować o jego postępach. Jeśli nie uda się nam zebrać odpowiedniej kwoty, poszukamy używanego sprzętu w świetnej cenie (informując sprzedającego o naszej akcji).

5. Przekazujemy instrument do wybranego przez nas Domu Dziecka

Chcemy aby instrument który uda się nam nabyć, trafił w odpowiednie miejsce (w Łodzi lub okolicach). Co przez to rozumiemy? To placówka, w której już coś się dzieje muzycznie, a brakuje np. perkusji. Jeśli znasz takie miejsce – odezwij się. Jeśli pracujesz w DD i chciałbyś zainteresować podopiecznych muzyką – czekamy na Twój kontakt.

Nie wykluczamy zakupu innego instrumentu niż perkusja.

6. Dlaczego to robimy?

W Drum School od lat prowadzimy darmowe zajęcia muzykoterapeutyczne. Chcemy rozszerzyć zasięg, angażując w formie zabawy (rysowanie kubeczków) możliwie największą liczbę osób, której bliskie jest pomaganie. Pamiętaj! To nie jest konkurs plastyczny. Aby wziąć udział wystarczy Twój zapał i chęci.

Bądźmy w kontakcie: drumschool.pl@gmail.com