Koniec roku to zawsze czas składania życzeń na nowy nadchodzący rok. Jest to też czas na podsumowanie odchodzącego roku. Dla nas 2017 był bardzo dobry. Udało się zrobić klika bardzo fajnych rzeczy i w tym miejscu pozwolę sobie przypomnieć te najważniejsze.

Na samym początku roku zaprosiliśmy Tomka Łosowskiego by przeprowadził Warsztaty Perkusyjne. Można powiedzieć że Tomek odwiedza nas regularnie raz w roku. Jednak tym razem, oprócz warsztatu, widzowie naszego kanału mogli przesyłać nam pytania, tworząc w ten sposób szeroki temat lekcji z Tomkiem, którą za darmo możecie oglądać na naszym kanale:
Niewykluczone że takie lekcje będą pojawiać się na naszym kanale częściej. To zależy od Was – napiszcie kogo byście chcieli zobaczyć w lekcji wideo.

Kolejną bardzo fajną rzeczą, która w tym roku się wydarzyła to nominacja w dwóch kategoriach w plebistycie Polskie Nagrody Perkusyjne. W tym roku Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne, Magazyn Perkusista oraz portal infodrum.pl nominowali nas w dwóch najważniejszych dla nas kategoriach: Najlepsza szkoła perkusyjna oraz Najciekawsze polskojęzyczne miejsce w internecie. Informacja o tych wyróżnieniach dotarała do nas w podczas wakacji, a wyniki ogłoszono w październiku. Okazało się że Drum School zajął 3 miejsce w kategorii Najlepsza szkoła perkusyjna. Nie udało się zając podium jeśli chodzi o nasz kanał z lekcjami gry na perkusji, ale nie poddajemy się i będziemy walczyć w 2018 roku!

Tutaj przeczytasz o wynikach plebiscytu: http://www.drumschool.pl/wyniki-polskie-nagrody-perkusyjne-2017/

Niedługo po ogłoszeniu wyników w portalu infodrum.pl ukazał się artykuł nt. Drum School, zachęcamy do przeczytania:
http://www.infodrum.pl/artykul/48740,polskie-szkoly-perkusyjne-drumschool-pl-1

Ostatnią bardzo ważną rzeczą o której chciałbym wspomnieć, jest wspólny projekt ze School Of Music (jest to nasza druga szkoła, z tym że swoją działalnością obejmuje wszystkie popularne instrumenty, tutaj dowiesz się więcej: http://www.schoolofmusic.pl).

Świąteczna płyta którą wydaliśmy, zawiera piętnaście utworów. Są na niej zarówno kolędy jaki i przeboje świąteczne takie jak „Last Christmas” czy „All I Want for Christmas Is You”). Całość materiału nagraliśmy u siebie, nie zlecając nikomu z zewnątrz nagrań, miksu czy masteringu. Najważniejsze jest to, że nagrań dokonali nasi uczniowie oraz nauczyciele. Tutaj możesz zobaczyć zajawki z nagrań min. klanetu, perkusji, gitary i śpiewu: http://www.schoolofmusic.pl/nagrania-plyty-dobiegaja-konca-zobacz-zajawki/

Jeśli chcesz zobaczyć jak przebiegały nagrania perkusji, zobacz ten film (śpiewają uczennice Justyny Panfilewicz: Angelika Łagida oraz Klaudia Szarowska):


Płyta została wydana jako digipack i cały czas można ją nabyć w naszym sklepie: http://www.shop.drumschool.pl/glowna/23-plyta-swiateczna-nagrana-przez-uczniow-i-nauczycieli-school-of-music-i-drum-school.html

Po wydaniu płyty odbył się koncert, na którym uczniowie i nauczyciele wykonali na żywo utwory z płyty. Nie mamy jeszcze wideo z tego koncertu, ale na kanale naszej uczennicy, ukazła się krótka relacja z jej wystepu:

Życzymy Wam i sobie kolejnych sukcesów w 2018 roku!

Skomentuj na Facebook`u: https://www.facebook.com/DrumSchool/posts/1647186342012158